Panasonic ERJ-6DQJR47V
Res Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
Yageo GroupRL0805JR-070R47L
Res Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity2-2176054-4
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 1/4W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
TE Connectivity2-2176054-4
TE Connectivity / AMP6-1622825-1
Res Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R5L
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 0805 500mOhm 5% Paper T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R51L
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 510mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res, 0R47, 0.05, Thick Film, 0805 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQJR47V
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 470mOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.47ohm, 0.4848V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 470mOhms 5% Curr Sens AEC-Q200