Panasonic ERJ-6DQJR39V
Res Thick Film 0805 0.39 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
TE ConnectivityRLP73N2AR39JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.39ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP5-1622825-9
SMD Current Sense Resistors, RL73 Series, 0.39 ohm, 125 mW, - 5%, 1.11 V, 0805 [2012 Metric]
PanasonicERJ6DQFR39V
Res Thick Film 0805 0.39 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.36ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRL0805JR-070R4L
Res Thick Film 0805 0.4 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.39ohm, 0.4416V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Panasonic ERJ6DQJR39V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R39, 0.5W, 0805; Resistance:0.39Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQJR39V