Panasonic ERJ-6DQJR33V
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
3 个月趋势:
-42.91%
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
TE ConnectivityRL73K2AR33JTD
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRL73K2BR33JTD
Res Thick Film 1206 0.33 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6RQJR33V
Thick Film Chip Res, 0805, Low Ohmic,5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6RQJR33V
TE ConnectivityRLP73N2AR33JTD
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRL0805JR-070R33L
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-S6QJR33V
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 5% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
描述
Res, 0R33, 0.5W, 0805, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQJR33V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.33ohm, 0.4062V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 0805 / 5% / 0,33Ohm / 0,5W / T.C.R.