Panasonic ERJ-6DQFR62V
Res Thick Film 0805 0.62 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
3 个月趋势:
-21.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
Yageo GroupPT0805FR-070R62L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 0805 620mOhm 1% Paper T/R
Yageo GroupPT0805FR-070R56L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 0805 560mOhm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.576ohm, 0.268V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP2-2176053-7
Res Thick Film 0805 0.62 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BQFR62V
Res Thick Film 0805 0.62 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6RQFR62V
Res Thick Film 0805 0.62 Ohm 1% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.62ohm, 0.5568V, 1% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 0R62, 1%, 0.5W, 0805, THICK FILM ROHS COMPLIANT: YES