Panasonic ERJ-6DQF1R8V
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
3 个月趋势:
-38.57%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.8ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-071R8L
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±200ppm/℃ 1.8Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-071R8L
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1.8ohm, 0.9487V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CURRENT SENSE RES, 1R8, 0.5W, 0805
Panasonic ERJ6DQF1R8V - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 1R8, 0.5W, 0805; Resistance:1.8ohm; Product Range:ERJ-6D Series; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01mm RoHS Compliant: Yes