Panasonic ERJ-6DQF1R3V
Res Thick Film 0805 1.3 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
3 个月趋势:
-4.28%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.3ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 1.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1.24 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 1.43 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.18ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.3 Ω, 0.5 W, ±1 %, ERJ6DQF1R3V
1.3 Ohms 1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.3Ohms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1.3ohm, 0.8062V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 1.3ohms 1% Curr Sens AEC-Q200
Panasonic ERJ6DQF1R3V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 1R3, 0.5W, 0805; Resistance:1.3Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQF1R3V