Panasonic ERJ-6DQF1R2V
Res Thick Film 0805 1.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-73.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 1.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1.24 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 1.27 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.18ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 1.3 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6RQF1R2V
Res Thick Film 0805 1.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1.2ohm, 0.7746V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 1R2, 1%, 0.5W, 0805, THICK FILM ROHS COMPLIANT: YES