Panasonic ERJ-6BWJR091V
Res Thick Film 0805 0.091 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2012-08-03
相关零件
PanasonicERJ-B3CJR091V
Res Thick Film 0805 0.091 Ohm 5% 0.5W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRL73K2AR10JTD
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-S6SJR10V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 5% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6DSJR10V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityRL73K2AR10JTD
KOA SpeerSR732ATTDR10J
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 91mOhm 0.5W 1/2W
0805 Low Resistance Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6BWJR091V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.091ohm, 0.2133V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 0805