Panasonic ERJ-6BWJR056V
Res Thick Film 0805 0.056 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
TE Connectivity / AMP2176054-2
Res Thick Film 0805 0.056 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.056 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±1000ppm/C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 0.056 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0508 0.056 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6BWFR056V
Res Thick Film 0805 0.056 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP2176054-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.051ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
0805 Low Resistance Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6BWJR056V
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 56mOhm ±200ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.056ohm, 0.1673V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 0805