Panasonic ERJ-6BWJR022V
Res Thick Film 0805 0.022 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页4 年前
Panasonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
PanasonicERJ-6CWJR022V
Res Thick Film 0805 0.022 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
TE Connectivity / AMP3-2176054-3
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.022ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 0.039 Ohm 5% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 5% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 0.022 Ohm 5% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6CWJR020V
Res Thick Film 0805 0.02 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Thick Film Chip Res, 0805, Low Ohmic,5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6BWJR022V
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 22 mΩ, 0.5 W, ±5 %, ERJ6BWJR022V
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 22mOhm ±200ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.022ohm, 0.1049V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 0.022ohm 5% Curr Sense AEC-Q200
RESISTOR;THICK FILM;RES 0.022 OHMS;PWR-RTG 0.33 W;TOL 5%;SMT;0805