Panasonic ERJ-6BWFR068V
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页5 年前
Panasonic
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-28
相关零件
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/°C to 150ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0508 0.068 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BWFR062V
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 68mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±1000ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 68mOhm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.068ohm, 0.1844V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 0805 / 1% / 0,068Ohm / 0,5W / T.C.R.
SMD Thick Film 0805 0,5W 1% 0,068R
0805 Low resistance chip resistor 0805 chip resist
Panasonic ERJ6BWFR068V - Current Sensing Chip Resistors
Thick Film Resistor, 0.068Ohm, 1%, 0805, Full Reel; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:0.068Ohm; Potencia Nominal:500Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric] |Panasonic ERJ6BWFR068V
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 68 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 2 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805