Panasonic ERJ-6BSJR11V
Thick Film Chip Res 0805 Low Ohmic 2% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6BSJR11V
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-02-12
相关零件
TE ConnectivityRLP73N2AR11JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.11ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityRL73K2AR10JTD
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRL73K2BR12JTD
Res Thick Film 1206 0.12 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-6RSJR10V
ERJ Series 0805 0.1 Ohm 0.125 W ±5 % ±250 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-6RSJR12V
Thick Film Chip Res, 0805, Low Ohmic,1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6RSJR12V
PanasonicERJ-6DSJR11V
Res Thick Film 0805 0.11 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 110 mΩ, 0.33 W, ±5 %, ERJ6BSJR11V
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±250ppm/C 110mOhm 0.333W 1/3W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.11ohm, 0.1905V, 5% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 0.11ohm 5% Curr Sense AEC-Q200