Panasonic ERJ-6BQF1R1V
Res Thick Film 0805 1.1 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.19%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-071R1L
Res Thick Film 0805 1.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0805FR-071R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1.1ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP3-2176053-2
Res Thick Film 0805 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6RQF1R1V
Res Thick Film 0805 1.1 Ohm 1% 0.125W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BQF1R0V
Res Thick Film 0805 1 Ohm 1% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Current Sense Thick Film 0805 1.1 Ohm 1% 1/3W ±200ppm/°C Molded T/R
Avnet Japan
THICK FILM CHIP RES, 0805, LOW OHMIC,1% / 1%, 1.1OHM 0805 0.25W, TAPE <(>&<)> REEL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 1.1ohm, 0.6025V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Smd Current Sense Resistors, Aec-Q200 Erj Series, 1.1 Ohm, 250 Mw, - 1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6BQF1R1V