Panasonic ERJ-3GEYJ4R3V
Res Thick Film 0603 4.3 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Master Electronics
Newark
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 4.3 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-074R3L
Res Thick Film 0603 4.3 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 4.3 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 3.9 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 4.7 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-074R7L
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Thick Film Chip Res, 0603, 1/16W 5% 4.3ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4.3ohm, 75V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0603
100mW Thick Film Resistors 150V ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 4.3Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Resistor, 4.3 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 4.3 OHM 5%
RES, THICK FILM, 4R3, 5%, 0.1W, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 4.3Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ3GEYJ4R3V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 0603, 4R3 5%, 0.1W; Resistance:4.3ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603; Resistor ;RoHS Compliant: Yes