Panasonic ERJ-3EKF19R1V
Res Thick Film 0603 19.1 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Panasonic
Newark
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 19.1ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0719R1L
Res Thick Film 0603 19.1 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-0719R1L
Res Thick Film 0603 19.1 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 19.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 20ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0718RL
Res Thick Film 0603 18 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 19.1Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Res, 0603, 1%, Precision; 19.1Ohm, 7 Inch Reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 19.1ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 19.1Ohm ±100ppm/C
RES, 19R1, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM
Panasonic ERJ3EKF19R1V - General Purpose Chip Resistors
RES, 19R1, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 19.1ohm; Product Range: ERJ3EK Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tol