Panasonic ERJ3EKF1873V
Res Thick Film 0603 187K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing2 页7 年前
Datasheet3 页9 年前
element14 APAC
Newark
JRH Electronics
Burklin Elektronik
相关零件
100mW Thick Film Resistors 100V ±1% ±100ppm/℃ 187kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-07187KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 187kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 187K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-07187KL
Res Thick Film 0603 200K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 180K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
ERJ Series 0603 187 kOhm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, RES 187 KILOHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 1%,SMT,0603,CUT TAPE
PRECISION THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 187000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 187kOhm ±100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 187000 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3EKF1873V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 187 kOhm
RESISTOR, THICK, 187K, 0.1W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:187kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound