Panasonic ERJ-2RKD62R0X
ERJ FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.5% ±100ppm/C 62Ohm 0.063W 1/16W
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
相关零件
PanasonicERJ2RKD68R0X
Res Thick Film 0402 68 Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-2RKD59R0X
Res Thick Film 0402 59 Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2RKD56R0X
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 ERJ Series, 56 ohm, 63 mW, - 0.5%, 50 V
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 62Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-0762RL
RC Series 0402 0.063 W 62 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0402JR-0762RL
RC Series 0402 0.063 W 62 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
描述
Thick Film Resistors - SMD 0402 Resistor 0.5% 100ppm 62Ohm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 62ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM CHIP RES, 0402, 1/16W 0.5% / 0.5%, 62OHM
Precision Thick Film Chip Resistor, 62 ½, 0.5 %, 0.063 W
Panasonic SCT
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 62 Ohm, 63 Mw, - 0.5%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ2RKD62R0X
Panasonic ERJ2RKD62R0X - General Purpose Chip Resistors
RES, 62R, 0.5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 62ohm; Product Range: ERJ2R Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tole