Panasonic ERJ-1TRQJ5R6U
Thick Film Chip R, 2512, Low ohmic, 1W, 5% 5.6 ohm
数据表和文档
Newark
element14 APAC
Master Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
相关零件
PanasonicERJ1TYJ5R6U
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity35205R6JT
RES SMD 5.6 OHM 5% 1W 2512 / 5.6 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film
TE Connectivity35205R6JT
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
Yageo GroupRC2512JK-075R6L
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5.6ohm, 2.3664V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 5.6Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ1TRQJ5R6U - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 5R6, 5%, 1 W, 2512; Resistance:5.6Ohm; Product Range:Erj1T Series; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:±Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1TRQJ5R6U