Panasonic ERJ-1TRQJ1R8U
Res Thick Film 2512 1.8 Ohm 5% 1W 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
相关零件
TE Connectivity35201R8JT
Res Thick Film 2512 1.8 Ohm 5% 1W ±350ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ1R8U
Res Thick Film 2512 1.8 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
TE Connectivity35201R8JT
Yageo GroupRC2512JK-071R8L
Res, 1.8R, 5%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512JK-071R8L
Res Thick Film 2512 1.8 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 1.8 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Blister T/R
描述
Thick Film Chip R,2512, Low ohmic,1W, 5% 1.8 Ohm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1.8ohm, 1.3416V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 1.8Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ1TRQJ1R8U - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 1R8, 5%, 1 W, 2512; Resistance: 1.8ohm; Product Range: ERJ1TR Series; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature