Panasonic ERJ1TRQF2R4U
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2.4Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet10 页8 年前
Technical Drawing2 页7 年前
Future Electronics
JRH Electronics
Newark
Electro Sonic
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1225 2.4 Ohm 1% 3W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC2512FK-072R4L
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.4Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 2.4 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-072R2L
Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-1TRQJ2R2U
Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ2R4U
Res Thick Film 2512 2.4 Ohm 5% 1W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Res Thick Film 2512 2.4 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Avnet Japan
ERJ Series 2512 2.4 Ohm 1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip R,2512, Low ohmic,1W, 1% 2.4 OHM,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2.4ohm, 1.5492V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 2.4Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ1TRQF2R4U - Current Sensing Chip Resistors
Res, 2R4, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:2.4Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Current Sense; Product Range:Erj-1Tr Series Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-1TRQF2R4U
RESISTOR, 2512, 2R4 1%, 1W; Resistance:2.4ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C