Panasonic ERJ-1GNJ682C
Res Thick Film 0201 6.8K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
相关零件
Yageo GroupRC0201JR-076K8L
Res Thick Film 0201 6.8K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 6.8K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GEJ682C
Res Thick Film 0201 6.8K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201JR-076K2L
Res Thick Film 0201 6.2K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEJ622C
Res Thick Film 0201 6.2K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-076K8L
Res Thick Film 0201 6.8K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 6800ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 6.8kOhm ±200ppm/C
ThickFilmChipResistor 0201 5%,HalogenFre 6.8K ohm 7 inch reel, Paper Tape
Thick Film Chip Resistor, 6800 ½, 5 %, 0.05 W