Panasonic ERJ-1GNJ2R0C
Res Thick Film 0201 2 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing2 页7 年前
Panasonic
JRH Electronics
Future Electronics
3 个月趋势:
-0.04%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERJ-1GEJ2R0C
Res Thick Film 0201 2 Ohm 5% 1/20W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GEJ2R2C
Res Thick Film 0201 2.2 Ohm 5% 1/20W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GEJ1R8C
Res Thick Film 0201 1.8 Ohm 5% 1/20W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201JR-072RL
Res Thick Film 0201 2 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-072R2L
Res Thick Film 0201 2.2 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-071R8L
Res Thick Film 0201 1.8 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
描述
ERJ Series 0201 2 Ohm ±5% 0.05 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 2ohm, 25V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 2Ohm -100/ +600ppm/C
ThickFilmChipResistor 0201 5%,HalogenFre 2 ohm 7
Panasonic ERJ1GNJ2R0C - General Purpose Chip Resistors
Res, 2R, 5%, 0.05W, Thick Film, 0201; Resistance:2Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNJ2R0C