Panasonic ERJ-1GNJ106C
Res Thick Film 0201 10M Ohm 5% 0.05W(1/20W) -400ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
JRH Electronics
3 个月趋势:
-23.80%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERJ-1GEJ106C
Res Thick Film 0201 10M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-1GEJ915C
Res Thick Film 0201 9.1M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-1GNJ915C
Res Thick Film 0201 9.1M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-0710ML
Res Thick Film 0201 10M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-0710ML
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 10MΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201JR-079M1L
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 9.1MΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 10000000ohm, 25V, 5% +/-Tol, -400,150ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Thick Film Chip Resistor, 10000000 ½, 5 %, 0.05 W
Panasonic SCT
Thick Film Resis 0201 10M Ohm 5% 0.05W
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 10MOhm -400/ +150ppm/C
Panasonic ERJ1GNJ106C - General Purpose Chip Resistors
Res, 10M, 5%, 0.05W, Thick Film, 0201; Resistance:10Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNJ106C