Panasonic ERJ-1GNF90R9C
Res Thick Film 0201 90.9 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
TTIERJ-1GNF90R9C015KTape & Reel
17h
NewarkERJ1GNF90R9C015KTape & Reel
Onlinecomponents.comERJ-1GNF90R9C015KBulk
AvnetERJ-1GNF90R9C015K
4d
Master ElectronicsERJ-1GNF90R9C015K
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
3 个月趋势:
-3.03%
相关零件
PanasonicERJ-1GEF90R9C
Res Thick Film 0201 90.9 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 90.9 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GEF82R5C
Res Thick Film 0201 82.5 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GEF84R5C
Res Thick Film 0201 84.5 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0782RL
Res Thick Film 0201 82 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 91 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 90.9ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 90.9Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0201 90.9ohm 1% HalogenFree AEC-Q200
Precision Thick Film Chip Resistor, 90.9 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
Thickfilmchipresistor 0201 1%,halogenfre Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNF90R9C
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 90.9 ohm