Panasonic ERJ-1GNF6192C
Res Thick Film 0201 61.9K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
JRH Electronics
Newark
3 个月趋势:
-11.11%
相关零件
PanasonicERJ-1GEF6192C
Res Thick Film 0201 61.9K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
50mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±1% 61.9kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GEF6802C
Res Thick Film 0201 68K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 62K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0756KL
Res Thick Film 0201 56K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 56.2K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
0201 61.9K Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 61.9kOhm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 61900ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Precision Thick Film Chip Resistor, 61900 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ1GNF6192C - General Purpose Chip Resistors
Resistance:61.9kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50mW; Resistor Case / Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Product Range:ERJ-1GN Series; Temperature Coefficient:± 200ppm/°CRoHS Compliant: Yes