Panasonic ERJ-1GNF43R0C
Res Thick Film 0201 43 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Panasonic
Electro Sonic
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
Res Thick Film 0201 43 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF43R0C
PanasonicERJ-1GEF40R2C
Res Thick Film 0201 40.2 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 47 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 39.2 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF45R3C
Res Thick Film 0201 45.3 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
描述
Avnet Japan
ERJ Series 0201 43 Ohm 0.05 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 43ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Precision Thick Film Chip Resistor, 43 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 43 ohm 7
Panasonic ERJ1GNF43R0C - General Purpose Chip Resistors
RES, 43R, 1%, 0.05W, 0201, THICK FILM; Resistor Case Style: 0201 [0603 Metric]; Resistance: 43ohm; Product Range: ERJ1G Series; Voltage Rating: 25V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 50mW; Resistance Toleran