Panasonic ERJ-1GNF1742C
Res Thick Film 0201 17.4K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Future ElectronicsERJ-1GNF1742C15,00015KTape & Reel
TTIERJ-1GNF1742C30,00015KTape & Reel
11h
NewarkERJ1GNF1742C015KTape & Reel
Onlinecomponents.comERJ-1GNF1742C015KBulk
AvnetERJ-1GNF1742C015K
11h
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Master Electronics
3 个月趋势:
-9.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-16
相关零件
PanasonicERJ-1GEF1742C
Res Thick Film 0201 17.4K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0717K4L
Res Thick Film 0201 17.4K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF1652C
Res Thick Film 0201 16.5K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 16K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0718KL
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 18kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0201 16.9K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
0201 17.4K Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 17400ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 17.4kOhm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0201 17.4Kohm 1% HalogenFree AEC-Q200
Precision Thick Film Chip Resistor, 17400 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
Thickfilmchipresistor 0201 1%,halogenfre Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNF1742C