Panasonic ERJ-1GNF1741C
Res Thick Film 0201 1.74K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Master Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.31%
相关零件
PanasonicERJ-1GEF1741C
Res Thick Film 0201 1.74K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GEF1601C
Res Thick Film 0201 1.6K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 1.8K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-071K8L
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 1.8kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201FR-071K62L
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 1.62kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0201 1.62K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
0201 1.74K Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 1740ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 1.74kOhm ±200ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 1740 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
Thickfilmchipresistor 0201 1%,halogenfre Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNF1741C