Panasonic ERJ-1GNF16R5C
Res Thick Film 0201 16.5 Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Master Electronics
3 个月趋势:
-5.73%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-16
相关零件
PanasonicERJ1GEF16R5C
Res Thick Film 0201 16.5 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res General Purpose Thick Film 0201 16.5 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
0201 200PPM 16.5 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
PanasonicERJ-1GEF15R0C
SMD Chip Resistor, 15 Ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0201FR-0715RL
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 15Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GEF17R8C
Res Thick Film 0201 17.8 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
描述
ERJ FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 16.5Ohm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 16.5ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Thick Film Resistors - SMD 0201 16.5ohm 1% HalogenFree AEC-Q200
Precision Thick Film Chip Resistor, 16.5 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
Thickfilmchipresistor 0201 1%,halogenfre Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNF16R5C
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 16.5 ohm