Panasonic ERJ-1GNF10R7C
Res Thick Film 0201 10.7 Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Master Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2011-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-1GEF10R7C
Res Thick Film 0201 10.7 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0710R5L
Res Thick Film 0201 10.5 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-0710R2L
Res Thick Film 0201 10.2 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0201 10 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded T/R
CRCW Series 0201 0.05 W 10 Ohm ±1 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-1GEF10R0C
Resistor Thick Film 0201 10 Ohm 1% 1/20W 200ppm/C Molded SMD Pressed Carrier T/R
描述
ERJ FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 10.7Ohm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 10.7ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Thick Film Resistors - SMD 0201 10.7ohm 1% HalogenFree AEC-Q200
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 10.7 ohm 7 inch reel, Paper Tape
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/20W 0201
Precision Thick Film Chip Resistor, 10.7 ½, 1 %, 0.05 W