Panasonic ERJ-1GNF1053C
Res Thick Film 0201 105K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Master Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+31.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-1GEF1053C
Res Thick Film 0201 105K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 105000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, 0201
Yageo GroupRC0201FR-07100KL
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 100kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GEF1073C
Res Thick Film 0201 107K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 95.3K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 110K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
ERJ FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 105kOhm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 105000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Precision Thick Film Chip Resistor, 105000 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
Thickfilmchipresistor 0201 1%,halogenfre Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNF1053C
SMD Resistor 0201 105KΩ ±1% 1/20W ±200ppm/℃
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 105K ohm