Panasonic ERJ-1GEJ275C
Res Thick Film 0201 2.7M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Obsolete
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
LTB Date2020-03-31
LTD Date2020-04-01
相关零件
PanasonicERJ-1GNJ275C
Res Thick Film 0201 2.7M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-072M7L
Res Thick Film 0201 2.7M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
ERJ FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±5% -400/ +150ppm/C 2.7MOhm 0.05W 1/20W
Thick Film Chip Resistor, 0201, 5% 2.7 M ohms, 5%,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 2700000ohm, 25V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0201