Panasonic ERJ-14RQJR47U
Resistor Thick Film 1210 0.47 Ohm 5% 0.25W (1/4W) ±200ppm/C Molded Surface Mount Automotive Embossed
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
JRH Electronics
Electro Sonic
Jameco
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-14BQJR47U
THICK FILM LOW OHMIC CHIP RESISTOR / 0.47OHM, 5%, 1210, 1/2W, 7 INCH REEL
KOA SpeerSR732ETTDR47J
Res Thick Film 1210 0.47 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRL1210JR-070R51L
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 1210 510mOhm 5% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.43ohm, 0.3767V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-14BQJR51U
Res Thick Film 1210 0.51 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL1210JR-070R47L
Res Thick Film 1210 0.47 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±300ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
ERJ Series 1210 0.47 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 470mOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.47ohm, 0.3428V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Current Sense Resistors - SMD 1210 0.47ohm 5% Curr Sense AEC-Q200
Thick Film Chip R,1210, Low ohmic,5% 0.47ohm, 7 in
Panasonic ERJ14RQJR47U - Current Sensing Chip Resistors
Res, R47, 5%, 0.25W, Thick Film, 1210; Resistance:0.47Ohm; Product Range:Erj-14R Series; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ14RQJR47U