Panasonic ERJ-14RQF1R0U
Res Thick Film 1210 1 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页5 年前
Panasonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1210 1 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 1210 1 Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 1 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 1.1 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1210FR-071RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1ohm, 0.5V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 1210 CASE 1OHM +/-1%.25W +/-100PPM/C
Current Sense Resistors - SMD 1210 1.0ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
Panasonic ERJ14RQF1R0U - Current Sensing Chip Resistors
FIXED RESISTOR Chip Resistor 250mW 1Ohm 100ppm/C 1%
RESISTOR, 1210, 0.25W, 1%, 1R; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:1210; Series:ERJ