Panasonic ERJ-14BQF3R9U
Res Thick Film 1210 3.9 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-85.09%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1210 3.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1210 3.9 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 3.6ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 3.92ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 4.22ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 4.02ohm, 1.6289V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ14RQF3R9U
SMD Current Sense Resistors, AEC-Q200 ERJ Series, 3.9 ohm, 250 mW, - 1% RoHS Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 4.12ohm, 1.649V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
描述
THICK FILM LOW OHMIC CHIP RESISTOR / 3.9OHM, 1%, 1210, 1/2W, 7 INCH REEL
Thick Film Chip Resistor, 0402, 1/2W 5% 1%, 3.9oh
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 3.9ohm, 1.3964V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 3.9Ohm ±100ppm/C
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ERJ14BQF3R9U SMD Current Sense Resistor, 3.9 ohm, 1210 [3225 Metric], 500 mW,1%
Panasonic ERJ14BQF3R9U - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 1210, 0.5W, 1%, 3R9; Resistance:3.9ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:1210; Series:ERJ