Panasonic ERJ-12SF1500U
Res Thick Film 2010 150 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Panasonic
Newark
element14 APAC
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-02-12
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 150ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010FK-07150RL
Res Thick Film 2010 150 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-07140RL
Res Thick Film 2010 140 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 160 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 162ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF1600U
Res Thick Film 2010 160 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 150 Ω, 0.75 W, ±1 %, ERJ12SF1500U
Thick Film Chip Resistor, 2010, 3/4W 1% 150ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 150ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 150Ohm 750mW
Panasonic ERJ12SF1500U - General Purpose Chip Resistors
RES, 150R, 1%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 150ohm; Product Range: ERJ12S Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance To