Panasonic ERG-2SJ100
Fixed Resistor, Metal Oxide, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
EOL
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet7 页11 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ERG-2SJ100 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-03-08
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2021-09-30
LTD Date2022-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
TE Connectivity1625890-6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1625885-4
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor, Metal Oxide, Res 10 Ohms, Pwr-Rtg 3 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX3SJ10R
描述
Axial FIXED RESISTOR ERG 0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm 2W 10Ohm ±350ppm/C
Res Metal Oxide Film 10 Ohm 5% 2W ±350ppm/C Conformal Coated AXL
RESISTOR, 10 OHM, 2W, 5%, AXIAL; Product; RESISTOR, 10 OHM, 2W, 5%, AXIAL; Product Range:PANASONIC - ERG Series; Resistance:10ohm; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage Rating:350V