Panasonic ERA6AEB4992V
125mW Thin Film Resistor 100V ±0.1% ±25ppm/℃ 49.9kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Upverter
Datasheet3 页10 年前
Technical Drawing2 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Future Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Introduction Date2013-10-22
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD0749K9L
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 49.9kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB513V
Res Thin Film 0805 51K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB5112V
Res Thin Film 0805 51.1K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD0747K5L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 47500ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0747KL
Res Thin Film 0805 47K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA6AEB5362V
Res Thin Film 0805 53.6K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thin Film 0805 49.9K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 49900½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
SMD Thin Film Res. 0805 0,125W 0,1% 49K9
ERA Series 0805 49.9 kOhm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Resistor,Metal Film,Res 49.9 Kilohms,Pwr-Rtg 0.125 W,Tol 0.1%,SMT,0805,Cut Tape
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERA-6A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 49.9kOhm ±25ppm/C
Panasonic ERA6AEB4992V - High Precision Chip Resistors
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 49.9 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805