Panasonic ERA3ARB1582V
Res Thin Film 0603 15.8K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页10 年前
Farnell
Newark
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-24
相关零件
PanasonicERA3ARB163V
Res Thin Film 0603 16K Ohm 0.1% 0.1W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRB0715KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±10ppm/℃ 15kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3ARB1472V
Res Thin Film 0603 14.7K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 15000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3AEB1582V
Res Thin Film 0603 15.8K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0603 15.8K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 15.8K OHM, 0.1%, 0603, 10 PPM, 7 INCH REEL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 15800ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
15.8 kOhms 0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 15800½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, Aec-Q200 Era Series, 15.8 Kohm, 100 Mw, 0.1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-3ARB1582V
RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERA-3A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 15.8kOhm ±10ppm/C
Panasonic ERA3ARB1582V - High Precision Chip Resistors
RES, 15K8, 0.1%, 0.1W, 0603, METAL FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 15.8kohm; Product Range: ERA3A Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 10ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device