Panasonic ERA3APB362V
Res Thin Film 0603 3.6K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Newark
JRH Electronics
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-54.46%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ERA3APB362V 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERA3APB332V
Res Thin Film 0603 3.3K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRC073K92L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±15ppm/℃ 3.92kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3APB392V
Res Thin Film 0603 3.9K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB362V
Res Thin Film 0603 3.6K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD073K6L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 3.6kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3600ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3600ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-3APB362V
ERA-3A FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±15ppm/C 3.6kOhm 0.1W 1/10W
Resistor, metal film, SMD 0603 (1608), 3.6 kΩ, 0.1 W, ±0.1 %, ERA3APB362V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 3600½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
ERA SERIES METAL FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 3.6KOHM +/-0.1% 0.1W +/-15PPM/DEGC
RESISTOR, 0603, 3K6 0.1%, 0.1W; Resistance:3.6kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Voltage Rating:75V; No. of Pins:2; Resistor Mounting:SMD
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 3.6 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±15 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603