Panasonic ERA-8AEB9093V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 909000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Master Electronics
Electro Sonic
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-68.17%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT1206BRD07909KL
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 909kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD07976KL
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 976kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA8AEB824V
Res Thin Film 1206 820K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-8AEB8453V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 845000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8AEB8873V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 887000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Thin Film Resistor, Chip, 1206, 1/4W, Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA8AEB9093V
THIN FILM RESISTOR, CHIP, 1206, 1/4W, / 0.1%, 25PPM, 909KOHM
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 909000½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERA-8A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 909kOhm ±25ppm/C
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/4W 1206
Panasonic ERA8AEB9093V - High Precision Chip Resistors
RES, 909K, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 909kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance T