Panasonic ERA-8AEB5761V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 5760ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Newark
Electro Sonic
element14 APAC
3 个月趋势:
-3.95%
相关零件
Yageo GroupRT1206BRD076K04L
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 6.04kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD075K6L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 5600ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRT1206BRD075K9L
250mW Thin Film Resistor 200V ±25ppm/℃ ±0.1% 5.9kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA8AEB562V
Res Thin Film 1206 5.6K Ohm 0.1% 1/4W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA8AEB622V
Res Thin Film 1206 6.2K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-8AEB6041V
Res Thin Film 1206 6.04K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
THIN FILM RESISTOR, CHIP, 1206, 1/4W, / 0.1%, 25PPM, 5.76KOHM
Resistor, metal film, SMD 1206 (3216), 5.76 kΩ, 0.25 W, ±0.1 %, ERA8AEB5761V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 5760½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
RES SMD 5.76K OHM 0.1% 1/4W 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERA-8A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 5.76kOhm ±25ppm/C
Panasonic ERA8AEB5761V - High Precision Chip Resistors
Res, Thin Film, 5K76, 0.1%, 0.25W, 1206; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Era; Resistencia:5.76Kohm; Potencia Nominal:250Mw; Tolerancia De Resistencia:± 0.1%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:1206 [3216 Metric] |Panasonic ERA8AEB5761V
RES, 5K76, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 5.76kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance