Panasonic ERA-8AEB5621V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 5620ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-60.36%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 5620ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8AEB5361V
Res Thin Film 1206 5.36K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT1206BRD076K04L
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 6.04kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD075K6L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 5600ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRT1206BRD075K1L
Res Thin Film 1206 5.1K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA8AEB562V
Res Thin Film 1206 5.6K Ohm 0.1% 1/4W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
描述
ERA-8A FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 5.62kOhm 0.25W 1/4W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 5620½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ERA8AEB5621V SMD Chip Resistor, Thin Film, 5.62 kohm, 150 V, 1206 [3216 Metric], 250 mW,0.1%, ERA Series
RES, THIN FILM, 5K62, 0.1%, 0.25W, 1206
Panasonic ERA8AEB5621V - High Precision Chip Resistors
Res, Thin Film, 5K62, 0.1%, 0.25W, 1206; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Era; Resistencia:5.62Kohm; Potencia Nominal:250Mw; Tolerancia De Resistencia:± 0.1%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:1206 [3216 Metric] |Panasonic ERA8AEB5621V
RES, 5K62, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 5.62kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance