Panasonic ERA-8AEB5110V
Res Thin Film 1206 511 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
Yageo GroupRT1206BRD07511RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 511ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA8AEB4990V
Res Thin Film 1206 499 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA8AEB471V
Res Thin Film 1206 470 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT1206BRD07499RL
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206 / 499 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 499ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8AEB4750V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 475ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 470ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 487ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 511ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
THIN FILM RESISTOR, CHIP, 1206, 1/4W, / 0.1%, 25PPM, 511OHM
Resistor, metal film, SMD 1206 (3216), 511 Ω, 0.25 W, ±0.1 %, ERA8AEB5110V
THIN FILM SURFACE MNT RESISTOR 1206 CASE 511OHM +/-0.1% 0.25W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 511½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
Surface Mount Thin Film Resistor, Aec-Q200 Era Series, 511 Ohm, 250 Mw, - 0.1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA8AEB5110V
Panasonic ERA8AEB5110V - High Precision Chip Resistors
RES, 511R, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 511ohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device