Panasonic ERA-8AEB4220V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 422ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.63%
相关零件
Yageo GroupRT1206BRD07442RL
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 442Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD07390RL
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 390Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-8AEB391V
Res Thin Film 1206 390 Ohm 0.1% 0.25W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-8AEB431V
Res Thin Film 1206 430 Ohm 0.1% 0.25W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-8AEB3920V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 392ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
ERA-8A FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 422Ohm 0.25W 1/4W
Resistor, metal film, SMD 1206 (3216), 422 Ω, 0.25 W, ±0.1 %, ERA8AEB4220V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 422½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/4W 1206
Thin Film Resistors - SMD 1206 422ohm 25ppm 0.1% AEC-Q200
Surface Mount Thin Film Resistor, Aec-Q200 Era Series, 422 Ohm, 250 Mw, - 0.1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA8AEB4220V
RES, THIN FILM, 422R, 0.1%, 0.25W, 1206
Panasonic ERA8AEB4220V - High Precision Chip Resistors
RES, 422R, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 422ohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance To