Panasonic ERA-8AEB2051V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2050ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.17%
Introduction Date2013-10-22
相关零件
Yageo GroupRT1206BRD072KL
250mW Thin Film Resistor 200V ±25ppm/℃ ±0.1% 2kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD072K2L
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 2.2kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD072K15L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2150ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA8AEB222V
Res Thin Film 1206 2.2K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA8AEB202V
250mW Thin Film Resistor 150V ±0.1% ±25ppm/℃ 2kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-8AEB2211V
Res Thin Film 1206 2.21K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
THIN FILM RESISTOR, CHIP, 1206, 1/4W, / 0.1%, 25PPM, 2.05KOHM
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 2050½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/4W 1206
RES, THIN FILM, 2K05, 0.1%, 0.25W, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERA-8A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2.05kOhm ±25ppm/C
Panasonic ERA8AEB2051V - High Precision Chip Resistors
Surface Mount Thin Film Resistor, Aec-Q200 Era Series, 2.05 Kohm, 250 Mw, - 0.1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA8AEB2051V
RES, 2K05, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2.05kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance