Panasonic ERA-8AEB1021V
Res Thin Film 1206 1.02K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Master Electronics
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.94%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERA-8AEB9310V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 931ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8AEB9760V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 976ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 953ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRT1206BRD071K1L
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 1.1kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD07953RL
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 953Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
400mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 1kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 1020ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
THIN FILM SURFACE MOUNT RESISTOR 1206 CASE 1.02KOHMS +/-0.1% 0.25W +/-25PPM/DEGC
THIN FILM RESISTOR, CHIP, 1206, 1/4W, / 0.1%, 25PPM, 1.02KOHM
ERA Series 1206 1.02 kOhm ±0.1% 0.25 W ±25 ppm/°C Thin Film Chip Resistor
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 1020½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ERA8AEB1021V SMD Chip Resistor, Thin Film, 1.02 kohm, 150 V, 1206 [3216 Metric], 250 mW,0.1%
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERA-8A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.02kOhm ±25ppm/C
Panasonic ERA8AEB1021V - High Precision Chip Resistors
RES, 1K02, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.02kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Resistor Mounting: Surface Mount Device
Res, Thin Film, 1K02, 0.1%, 0.25W, 1206; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Era; Resistencia:1.02Kohm; Potencia Nominal:250Mw; Tolerancia De Resistencia:± 0.1%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:1206 [3216 Metric] |Panasonic ERA8AEB1021V