Panasonic ERA-6ARW562V
Res Thin Film 0805 5.6K Ohm 0.05% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-08-26
相关零件
PanasonicERA6ARB562V
Res Thin Film 0805 5.6K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity1676389-2
Res Thin Film 0805 5.62K Ohm 0.1% 1/10W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityRN73C2A5K49BTDF
Res Thin Film 0805 5.49K Ohm 0.1% 1/10W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP1676390-2
Res Thin Film 0805 5.76K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD Medical T/R
PanasonicERA6ARB512V
Res Thin Film 0805 5.1K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6ARB5491V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 5.49K OHM, 0.1%, 0805, 10 PPM, 7 INCH REEL
描述
Res Thin Film 0805 5.6K Ohm 0.05% 0.125W(1/8W) ±10ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 5600ohm, 100V, 0.05% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-6ARW562V
ERA Series 0805 5.6 kOhm ±0.05% 0.125 W ±10 ppm/°C Thin Film Chip Resistor
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 5600½, 0.05%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
METAL FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 5.6KOHM +/-0.05% 0.125W +/-10PPM/DEGC
RES, THIN FILM, 5K6, 0.05%, 0.125W, 0805
RES, 5K6, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 5.6kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 0.05%; Temperature Coefficient: ± 10ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Resistor Mounting: Surface Mount Device