Panasonic ERA-6ARB362V
Res Thin Film 0805 3.6K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERA-6ARB362V3,60750Tape & Reel
7h
TMEERA6ARB362V05K
21h
TTIERA-6ARB362V05KTape & Reel
2h
NewarkERA6ARB362V020KTape & Reel
Onlinecomponents.comERA-6ARB362V02500Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
PanasonicERA6ARB332V
Res Thin Film 0805 3.3K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6ARB3241V
Res Thin Film 0805 3.24K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±10ppm/C SMD Automotive T/R
PanasonicERA6ARB3921V
Res Thin Film 0805 3.92K Ohm 0.1% 1/8W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRN73C2A3K48BTDF
Res Thin Film 0805 3.48K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE ConnectivityRN73C2A3K92BTDF
Res Thin Film 0805 3.92K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE Connectivity / AMP1676332-2
Res Thin Film 0805 3.83K Ohm 0.1% 1/10W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Res Thin Film 0805 3.6K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±10ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 3600ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6ARB362V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 3600½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
METAL FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 3.6KOHM +/-0.1% 0.125W +/-10PPM/DEGC
RES, 3K6, 0.1%, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.6kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance T
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 3.6 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±10 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805