Panasonic ERA-6ARB3162V
0805 Thin Film Chip Resistor / 31.6K Ohm, 0.1%, 0805, 10 Ppm, 7 Inch Reel
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Farnell
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
TE Connectivity / AMP1676303-2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 31600ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityRN73C2A31K6BTG
TE Connectivity / AMP1676300-2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 30100ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6ARB3012V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 30.1K OHM, 0.1%, 0805, 10 PPM, 7 INCH REEL
PanasonicERA6ARB303V
Res Thin Film 0805 30K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6ARB333V
Res Thin Film 0805 33K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 31600ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, metal film, SMD 0805 (2012), 31.6 kΩ, 0.125 W, ±0.1 %, ERA6ARB3162V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 31600½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
METAL FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 31.6KOHM +/-0.1% 0.125W +/-10PPM/DEGC
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
FIXED RESISTOR Chip Resistor 0.1% 10ppm/C 31.6kOhm 125mW
Panasonic ERA6ARB3162V - High Precision Chip Resistors
RES, 31K6, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 31.6kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 10ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Resistor Mounting: Surface Mount Device